Popis produktov

MOLITAN

Štandardný typ peny o objemovej hmotnosti v rozmedzí 18 – 30 kg/m3. Používajú sa predovšetkým pre výrobu čalúneného nábytku a matracov, ako výplňový materiál, zvukové izolácie a tiež v obalovej technike.

Peny so zníženým odporom proti stlačeniu. Majú vynikajúcu elasticitu a používajú sa vo výrobe čalúneného nábytku, hlavne na vytvorenie zmäkčujúcich vrstiev a výplní.

Jedná sa o peny so špeciálnou úpravou, hlavne peny so zníženou horľavosťou využívané v automobilovom priemysle a v stavebníctve ako zvukové izolácie, antistatické peny pre balenie výrobkov citlivých na elektrostatický výboj. Do tejto skupiny patrí aj imitácia morskej huby s hlavným využitím v spotrebnom priemysle. Okrem vlastnosti ako majú štandardné peny môžu byt tieto peny vďaka vyššej odolnosti voči horľavosti používané aj na verejných miestach.

Pre svoju schopnosť natavenia je využívaná k laminácii v textilnom, obuvníckom, automobilovom, spotrebnom priemysle a obalovej technike. Tieto peny so zníženou horľavosťou a hodnotou foggingu sú preferované v automobilovom priemysle a ako zvukové izolácie.

Lepené typy peny o objemovej hmotnosti v rozmedzí 40 – 230 kg/m3. Vyrába sa lepením polyuretánovej drte, je opät recyklovatelný. Ľahko sa opracúva, reže a lepí kaučukovými, disperznými a tavnými lepidlami. Pre dosiahnutie požadovaných vlastností môže okrem PUR drte obsahovať aj častice juty alebo inej textílie, papiera, pogumovaného textilu a penovej gumy. Má široký rozsah použitia: matrace, športové žinenky, zvuková a tepelná izolácia, obalový a výplnový materiál, ochranné bariery na športoviskách a závodných tratiach, podložka pre hydroponne pestovanie rastlín, podstielka v kravínoch a stajniach.

ČALÚNNICKY MATERIÁL

Rúno určené najmä pre použite v nábytkárskej výrobe. Rúno je spájané bikomponentným termospojivým vláknom. Vyznačuje sa vysokou elasticitou pri namáhání, dlhodobou stabilitou a stálosťou tvaru.

Sú kvalitné priestorovo zobjemnené PES termovlákna s technológiou dutého jadra formovaného do tvaru guličiek. Určené sú na výplň do vankúšov, zaručujú pružnosť a tvarovú stálosť.

Používa sa ako podšívkový materiál, pri výrobe prošiev alebo ako krycí materiál používaný pri čaluníckej výrobe. Jeho využitie je možné vidieť aj v doplkoch a výrobkoch v bytovom textile.

Výrobno-obchodná spoločnosť so sídlom vo Zvolene. Od svojho vzniku sa spoločnosť zaoberá výrobou a predajom výrobkov z polyuretánových pien, nábytkárskych látok a ostatného materiálu pre výrobu čalúneného nábytku.

Kontaktujte nás

  • Lieskovská cesta 3332, 960 03, ZVOLEN
  • Telefón: 045/ 5322561, 5401310
  • E-mail: info@parex-g.sk